Ο Προμηθέας αντίπαλος στο Κύπελλο

Πραγματοποιήθηκε σήμερα σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, για την αγωνιστική περίοδο 2017-18.

Η ομάδα μας εισέρχεται στη διοργάνωση κατά την 1η αγωνιστική της Β’ Φάσης και κληρώθηκε να υποδεχθεί τον Προμηθέα Πάτρας στις 23 Σεπτεμβρίου 2017, σε έναν αγώνα ο οποίος θα αποτελέσει την πρώτη φετινή επίσημη υποχρέωση για τον Κόροιβο.

Διεξήχθη, δε, η κλήρωση και για τις επόμενες αγωνιστικές (2η & 3η) της Β’ Φάσης, καθώς επίσης και για την προημιτελική σειρά παιχνιδιών (Γ’ Φάση).

Αναλυτικά η κλήρωση:

Α’ Φάση – Σωματεία Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
1η Αγωνιστική – Τετάρτη 13/09/2017

01. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
02. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
03. ΕΦAO ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
04. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
05. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
06. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
07. ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
08. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

09. ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΟΜΑΔΑ ΧΧΧΧΧ
10. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. ΜΕΣ
11. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
12. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.
13. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
14. ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
15. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
16. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

Α’ Φάση – Σωματεία Α2 & Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
2η Αγωνιστική – Σάββατο 16/09/2017

17. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
32. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 20/09/2017

33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α30 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α28
34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25
35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α20
36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α24
37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α32 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α17
38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α29
39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α26

Β’ Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
1η Αγωνιστική – Σάββατο 23/09/2017

41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΤΡΙΚΑΛΑ BC
42. ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
45. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΦΑΡΟΣ – ΚΥΜΗ
46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α37
47. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΛΑΥΡΙΟ
48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α36 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α38

B’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 27/09/2017

49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α47
50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45
51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α41
52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Σάββατο 30/09/2017

53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49
54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50

Γ’Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες
Τετάρτη 04/10/2017

55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ
56. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ – ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ
58. ΑΡΗΣ ΚΑΕ – ΠΑΟΚ ΚΑΕ